Sesja kampera Globe Traveller w Krakowie

Przed Wami zdjęcia wykonane dla producenta kamperów – marki Globe Traveller. To już nie pierwsza sesja kamperów, które wykonałem przy współpracy z tą polską marką. Zazwyczaj jednak sesje wykonywane były bliżej Warszawy. Tym razem nadarzyła się okazja aby wykonać sesję w samym Krakowie. Dodatkowo zaplanowaliśmy sesję wnętrza na terenie kempingu, w “środowisku naturalnym” dla tego typu pojazdów.

Zdjęcia kampera w plenerze – wschód słońca i mgła

Kraków był ciekawą opcją. Risercz wśród lokalnych fotografów wykazał, żeby szukać ciekawego miejsca do zdjęć w okolicy Opactwa Benedyktynów w podkrakowskim Tyńcu. Zwiedzanie Google Maps pomogło doprecyzować punkt nad Wisłą z doskonałym widokiem na Opactwo. Bazą wypadową był kemping zlokalizowany w pobliżu centrum Krakowa. Po przybyciu na miejsce, jeszcze przed wschodem słońca, okazało się że mgła nad Wisłą jest tak potężna, że prawdopodobnie nie uda się przeprowadzić zdjęć (chociaż trzeba przyznać, że dało się dojechać nad samą wodę – niestety poza wodą Wisły, nie było nic więcej widać). Na szczęście, jeszcze przed wyjazdem do Krakowa, znalazłem też inne miejsce do zdjęć – z winnicą w tle – które wspólnie z organizatorami sesji ustaliliśmy jako plan B. To był dobry wybór, ponieważ w tym miejscu mgły nie było prawie wcale a wschód słońca właśnie się zaczynał.

Tak właśnie powstała pierwsza seria zdjęć kampera z winnicą i wschodem słońca w tle (oraz Klasztorem Ojców Kamedułów). Następnym punktem była wizyta kontrolna w pierwotnym punkcie, gdzie okazało się, że mgła już opada za to jest tam pełno samochodów. Na szczęście tuż obok było świetne miejsce z ciekawym widokiem na zarysy Opactwa. Promienie słońca przebijające się przez resztki mgły okazały się ciekawym dodatkiem.

Zdjęcia wnętrz

Będąc w Krakowie wykonałem także sesję wnętrz kamperów, które także były nieco nietypowe, bo wykonywane również na kempingu. To było bardzo ciekawe doświadczenie. Za sprawą organizatora sesji firmy Motorhome, miałem okazję do wykonania też innych ciekawych zdjęć kamperów w tym sezonie – o czym napisze w kolejnych wpisach.