Z wizytą w Wojanowie

Tym razem prezentowane zdjęcia nie są efektem zaplanowanej sesji a krótkiej wizyty “przejazdem” w drodze do pracy (czyli zdjęć galerii handlowej w pobliskiej Jeleniej Górze ;) Planując zdjęcia najczęściej zwracam uwagę na prognozy pogodowe, dlatego zwiedzając te okolice miałem w miarę pewne warunki (chociaż preferuję kiedy na niebie pojawiają się małe chmury). Szkoda tylko, że wyjazd wypadł pod koniec kwietnia, kiedy drzewa były jeszcze mało zielone, chociaż nie było tak źle a i nie wszystko może być idealne, żeby był powód do ponownej wizyty…

Historia Pałacu

Pałac w Wojanowie został wybudowany na początku  XVII wieku. Krótko po tym został spalony w trakcie wojny trzydziestoletniej oraz odbudowany ok 1667 roku. W swojej historii wielokrotnie zmieniał właścicieli oraz był kilkukrotnie przebudowywany. Po II Wojnie Światowej pałac jak i teren folwarku zmienił się w PGR, obecnie jest własnością prywatną i pełni funkcję hotelu, spa oraz centrum konferencyjnego. Jak się domyślam, jest to też wyjątkowo atrakcyjne miejsce do organizacji wesel czy też innych imprez na dużą skalę. Park otaczający pałac jest bardzo malowniczy a okoliczne budynki odnowione z dużą starannością.

Zdjęcia Pałacu w Wojanowie

Zachęcony ciekawymi zdjęciami znalezionymi w sieci przed wizytą, byłem bardzo ciekawy tego obiektu. Nie zawiodłem się, warto go zobaczyć na żywo a jeśli czas pozwoli zostać tam na dłużej. Czasami tego typu obiekty są jedynie atrakcjami turystycznymi ale w tym wypadku odrestaurowanie pałacu idzie w parze z atrakcyjnym parkiem oraz zapleczem. Sam chętnie skorzystałbym z basenu, hotelu czy restauracji. Mam nadzieję, że niedługo będzie taka okazja.

 

Dla zainteresowanych wizytą w hotelu: https://www.palac-wojanow.pl/