Kilka słów o Tesli X oraz o pojazdach elektrycznych

Na początku tego roku miałem okazję wykonać zdjęcia imponującego pojazdu jakim jest niewątpliwie prezentowana na zdjęciach Tesla X. Jest to samochód o napędzie elektrycznym, który zapowiada zbliżającą się rewolucję w świecie motoryzacji. Dlaczego ten konkretnie zapowiada? Ponieważ technicznie jest najbardziej imponujący – proporcje wielkości i masy do umiejętności przyśpieszania są zupełnie oderwane od rzeczywistości jaką znamy. Samochód zachowuje przy tym całkiem solidny zasięg podczas zwykłej jazdy. Osiągając taki stopień technicznego zaawansowania jestem pewien, ze stworzenie mniejszych, tańszych bardziej wydajnych samochodów jest już tylko kwestią czasu.

 

Sesja zdjęciowa Tesli Model X w Warszawie

nie wnikając w szczegóły techniczne samego pojazdu (do których jeszcze wrócę) kilka słów o sposobie na wykonanie zdjęć. Warunki nie były zbyt sprzyjające. Zimna pogoda nie tylko utrudnia trzymanie aparatu lub lampy ale także nie ułatwia umycia samochodu. Największym problemem była fatalna pogoda do zdjęć (pochmurna) ciągnąca się miesiącami. Krótko trwający dzień nie poprawiał sytuacji. Na szczęście w dniu zdjęć pokazało się zachodzące słońce – nieoceniane w fotografii, nie tylko motoryzacyjnej :) Pozostał jeszcze wybór miejsca – poza sprawdzonym Business Garden udało się skorzystać z nie wykorzystywanej drogi w pobliżu lotniska. Trzeba przyznać, że taka sceneria dobrze pasuje do białego auta.

Tesla Model X w trakcie jazdy

Dzięki wykorzystaniu techniki Virtual Rig miałem okazję sfotografować auto w ruchu w ciekawej, wieczornej scenerii.

Organizacja motoryzacyjnej sesji zdjęciowej w Warszawie… zimą

Poza ciekawymi efektami, wyniosłem z tej sesji zdjęciowej kilka doświadczeń. Najważniejszym z nich jest to, aby sesje motoryzacyjne wykonywać kiedy jest cieplej ;) Kolejnym aspektem jest dobór lokalizacji – nie zawsze do każdego pojazdu pasuje dane miejsce. Zazwyczaj wykonuję zdjęcia w kilku lokalizacjach, żeby to sprawdzić ale nie zawsze jest to możliwe. Jedno jest pewne, na zamkniętej drodze ekspresowej zawsze powinno się udać :D