Dom z drewnianą elewacją

Już trochę czasu minęło odkąd wykonałem te zdjęcia a przypomniałem sobie o nich niedawno, kiedy przeglądałem aktualny numer magazynu “Murator“. Fotografowany dom ze wspomnianą drewnianą elewacją jest bohaterem nowego wydania, poza aktualnymi zdjęciami w artykule znalazło się też kilka moich.

Drewniana elewacja jest niewątpliwie “główną atrakcją” tego projektu jednak to nie wszystko. Budynek posiada nowoczesną formę “zmodyfikowanej kostki” – jednolitej bryły z dodanymi prostopadłościanami. W niektórych miejscach powstałe kształty skrywają okna, dodatkowo doświetlając wnętrze, które nie jest co prawda już tak widowiskowe jednak i tu znalazło się miejsce na panel z drewna umieszczony na ścianie, załamany i podwieszony częściowo na suficie. Warto zwrócić też uwagę na duże przeszklenia salonu połączone z tarasem i szklaną pergolą oraz białe dekoracje okien czy lustrzane panele przy wejściu do budynku.

Zdjęcia powstały przy współpracy z architektem budynku Piotrem Kuczia.

Drewno na ścianach domu

Zapewne wiele jest domów, do wykończenia których użyto drewna. Chociażby na Podhalu jest to rozwiązanie od zawsze bardzo popularne i często stosowane również w nowych czy już wybudowanych projektach również bardzo nowoczesnych konstrukcji (nie wspominając o karczmach czy schroniskach). Ale tym razem użyte drewno pochodziło z recyklingu – to jest ze starych zabudowań. Ma to swoje konsekwencje – może nie wygląda jak nowe ale dzięki temu efekt starzenia ma już za sobą ;) Poza tym widać gołym okiem zróżnicowanie kolorów, odbarwień czy nawet szerokości desek. Ma to swój urok i dodaje silnego charakteru. Elewacja jest fotogeniczna, zwłaszcza w słońcu prezentuje się wyjątkowo.

Niestety w trakcie zdjęć ogród był jeszcze w trakcie rozwoju i to trochę widać, jednak do otaczających drzew pasował idealnie, polecam zwłaszcza widok z góry.

Nie tylko dom

Dzięki temu, że miałem okazję wykonać zdjęcia domu w kilku sceneriach oraz przyjrzeć się nawet z powietrza, doceniam ogólną koncepcję domu ekologicznego, położonego pomiędzy drzewami na malowniczej działce znajdującej się na skraju lasu. Poza domem znalazł się tu też pasujący do całości garaż. Ogrodzenie przy garażu zostało dla odmiany wylane z betonu. To sprawdzone połączenie z drewnem i gwarantuje ciekawy efekt witający gości przed wejściem.