Osiedle Między Kwiatami

to kameralne osiedle usytuowane między podwarszawskim Komorowem a Pruszkowem. Składa się z ok 25 segmentów, dosyć nieregularnie poukładanych na bardzo długiej działce, po której centralnie ciągnie się droga dojazdowa do poszczególnych domów. Budynki cechuje nowoczesna architektura wykorzystująca biel i szarości oraz częściowo drewniana elewacja frontowa. To połączenie sprawia bardzo dobre wrażenie. Dodatkowo tak się złożyło, że zdjęcia były wykonane jesienią, kiedy na okolicznych drzewach pozostały jeszcze pomarańczowo-żółte liście.  Taka sceneria świetnie pasowała do koncepcji i podkreślała dobrą architekturę i skalę segmentów.

Jak zrobić dobre zdjęcia osiedla, które jest już częściowo zasiedlone…

Jak zawsze z tego typu sytuacjach istnieje pewien problem ze stylizacją budynków, która jest… bardzo ograniczona. Na szczęście w tym wypadku każdy z segmentów był zadbany więc nie miałem zbyt wiele pracy podczas “cyfrowego sprzątania”. Trudniejsze okazało się fotografowanie zdjęć nowszej części, która była w trakcie budowy i należało tak dobierać kadry, żeby tego nie było widać. W tego typu sytuacjach zazwyczaj trafiają się różne techniczne drobiazgi (np wystające przewody).

Z drugiej strony na zdjęciach osiedla warto pokazać życie. Tu z pomocą przyszła agencja ReAgency i Maciek Żerek, który dodał cyfrowe postacie do placu zabaw i tak powstał główny obraz reklamowy materiałów reklamowych promocji osiedla.  Tu możecie zobaczyć zdjęcia bannerów reklamowych (na dole strony).

Osiedle od środka

Poza ciekawą architekturą budynków, dobre wrażenie zrobił też układ wnętrz: duży salon z aneksem, łazienka i garaż na parterze oraz 3 sypialnie z dodatkami na piętrze. Duże okna, przemyślana konstrukcja całości czynią te budynki dobrą propozycją dla szukających mieszkania w okolicy Pruszkowa. Niestety już tylko z rynku wtórnego ponieważ sprzedaż została zakończona. Mam nadzieję, że moje zdjęcia w tym pomogły :)

Osiedle Między Kwiatami

Strona www dewelopera

ul. Polnych Maków, 05-806 Nowa Wieś