Sesja zdjęciowa osiedla Viva Jagodno we Wrocławiu

Efekty tej sesji zdjęciowej to kolejna współpraca z firmą Ronson Dewelopment. Tym razem bohaterem było osiedle Viva Jagodno zlokalizowane we Wrocławiu. A w zasadzie nowo oddany do użytku pierwszy jego etap. Podczas dwóch dni zdjęciowych wykonywałem zdjęcia oraz film promocyjny wraz z ujęciami okolicznych atrakcji i udogodnień.

Zdjęcia wnętrz wspólnych osiedla

Sesja zdjęciowa osiedla Viva Jagodno obejmowała głównie wizerunek budynków, ale wykonałem też zdjęcia w częściach wspólnych i garażach. Mieszkania były jeszcze w stanie surowym, więc nie były zbyt fotogeniczne. Za to korytarz okazał się bardzo atrakcyjny dzięki kolorowym akcentom użytym do wykończenia korytarza. Zazwyczaj w takich miejscach widuję drewniane panele, więc mimo, że koloru jest mało, to świetnie prezentuje się na zdjęciach w połączeniu z grafitowymi elementami ścian.

Architektura osiedla

Nowoczesna architektura, kolorowe akcenty i zadbana zieleń bardzo ułatwiają zadanie wykonania zdjęć. Jednym utrudnieniem była trwająca budowa okolicznych osiedli oraz nieliczne ślady wykańczania lokali nowych mieszkańców. Dzięki zgraniu terminów zdjęć udało mi się zrobić zdjęcia  piaskownicy z kolorowym piaskiem. Nawet nie wiedziałem, że takie istnieją. Kilkadziesiąt minut później, obiekt był już sprawdzany przez docelowych „użytkowników” i nie dałoby się odtworzyć ciekawego wzoru :)

 

Dzielnica Jagodno

Będąc na miejscu przez kilka dni miałem okazję dobrze poznać osiedle oraz bliską okolicę. Buduje się tam co prawa sporo nowych obiektów ale teraz wiem skąd taka popularność. Droga dojazdowa do centrum Wrocławia jest co prawda dosyć wąska ale nowo wybudowana i spełnia swoją rolę i wydaj esie być bezpieczna. Wzdłuż prowadzą szerokie chodniki i ścieżki rowerowe. W pobliżu znajdują się popularne dyskonty, park oraz szkoły. W kierunku południowym dosyć łatwo można dojechać do tras rowerowych które ciągną się wzdłuż licznych pól. Jedynie podczas wyjazdu z Wrocławia natknałem się na spory ruch w pobliżu węzła z obwodnicą.