T3S-Wrocław-0775-1500px

Sky Tower to obiekt wybudowany w 2012, ale dopiero teraz miałem okazję go zobaczyć. Kompleks składa się z 3 budynków, w tym centrum handlowego u podstawy. Oczywiście najbardziej spektakularną częścią jest wieża o wysokości ponad 200 metrów (ok 205 do dachu, maks 215m). Co ciekawe, z dołu aż tak bardzo nie czuje się tej wysokości. Być może dlatego, że okrągła konstrukcja ma dosyć dużą średnicę, a od dołu otoczona jest w dużej części centrum handlowym. Pod względem wyglądu jest to atrakcyjny i nowoczesny budynek, jednak mam wrażenie że lepiej sprawdziłby się oderwany od centrum handlowego, różniącego się znacząco elewacją.

T3S-Wrocław-0764-1500px

Separacja wizualna części handlowej utrudnia fotografię całości S.T w czystej formie. Jedynie od zachodu widać całą konstrukcję wieży od poziomu przyziemia,  jest tam też na tyle dużo miejsca aby swobodnie odejść od budynku i jednocześnie uzyskać w miarę uporządkowany kadr.

T3S-Wrocław-0759-1500px

Bez wątpienia jest to bardzo ciekawy obiekt. Dobrze, że nie tylko w Warszawie budują się tak spektakularne inwestycje. Poza sukcesem komercyjnym jest to też nowa wizytówka Wrocławia.

 

Wysokość całkowita: ok 215m

Projekt: Studio Architektoniczne Fold s.c.

Inwestor: LC Corp S.A.