Biuro firmy Warta w wieżowcu Unit w Warszawie

Z okazji zmiany lokalizacji biura, miałem przyjemność wykonać zdjęcia dla firmy ubezpieczeniowej Warta. Nowa siedziba zlokalizowana jest w znanym wieżowcu Warsaw Unit położonego przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. W tej okolicy znajduje się sporo nowych, wysokich budynków a przez to rejon ten staje się biznesowym centrum stolicy.

Biuro z widokiem na Warszawę

Biuro Warty zlokalizowane jest na kilkunastu najwyższych piętrach budynku Unit, zapewniając rewelacyjny widok na Warszawę. Jest to jeden z najwyższych biurowców w Warszawie a jego całkowita wysokość to imponujące 202 metry. Na tej wysokości panorama rozciąga się dużo dalej niż granice Warszawy, zwłaszcza podczas dobrej pogody. Szczególnie spektakularnie wyglądają zachody słońca. Akurat podczas dwóch dni zdjęciowych miałem okazję zobaczyć ciekawe warunki pogodowe. Równie ciekawie stolica wygląda wieczorem. Światła miasta rozciągają się prawie po horyzont, a oświetlone centrum z symbolicznym Pałacem Kultury robią duże wrażenie. A teraz wyobraźcie sobie taki widok zza biurka…

Budynek Warsaw Unit

Częścią zlecenia było wykonanie zdjęć budynku. Warsaw Unit to imponujący wieżowiec znajdujący się przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie (jak sama nazwa wskazuje). Jest to dobry, prosty i nowoczesny projekt pracowni PBPA. Podoba mi się, bo nie jest „przekombinowany”. Nowoczesny styl oraz atrakcyjne sąsiedztwo powodują, że wykonanie zdjęć jest łatwiejsze. Utrudnieniem jest proporcja i wysokość budynku, który ciężko jest zmieścić w kadrach poziomych ;)

Zdjęcia budynku z powietrza wykonał specjalista od zdjęć lotniczych z centrum Warszawy – Jasiek Zoll.

Recepcja budynku Unit

Poza wnętrzami biura, sesja obejmowała także lobby budynku Unit. Warta posiada bowiem osobne wejście od strony ulicy Prostej oraz własną recepcję. Obie recepcje są zaprojektowane w bardzo nowoczesnym ale stonowanym stylu. Na ścianach dominuje błyszcząca czerń oraz biel. Sufit wykończony jest w czarno białe pasy. Ciekawostką jest konstrukcja wind, których kabiny posiadają dwa poziomy. Jeden z nich dostępny jest z poziomu parteru recepcji a do drugiego dostać można się przez wejście na antresolę. Jeden poziom obsługuje piętra parzyste a drugi pozostałe. Dzięki temu ilość osób korzystających z transportu może być większa przy tej samej licznie szybów. Z drugiej strony niesie to pewne ograniczenia, które zapewne minimalizuję odpowiednie ustawienia.