Fotografia wnętrz z wyższej półki

Przedstawiam zdjęcia luksusowego apartamentu zlokalizowanego w okolicy warszawskiego Wilanowa. Zdjęcia powstały na potrzeby oferty sprzedaży. Przed Wami kilka wybranych kadrów. Dla odmiany efekty z sesji małego mieszkania, które publikowałem wcześniej, możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Penthouse

Mieszkanie o powierzchni nieco ponad 100 metrów kwadratowych zlokalizowane jest na ostatniej kondygnacji kilku piętrowego budynku na jednym z nowoczesnych osiedli w Warszawie. Poza dużym, salonem połączonym z kuchnią, znajdziemy tu także trzy sypialnie, toaletę i łazienkę oraz korytarz prowadzącym do części “prywatnej” a także mieszczący schody prowadzące na nadbudówkę znajdującą się na dachu budynku. Na tym poziomie znalazło się miejsce do odpoczynku – m.in. wiszący fotel “Bubble Chair” oraz wyjście na drugi taras – jeszcze bardziej prywatny, odsłonięty od zgiełku miasta.

Zachód słońca nad Warszawą

Jedną z zalet mieszkania na ostatnich piętrach są atrakcyjne widoki. Niewątpliwie najciekawsze zdarzają się podczas wschodów i zachodów słońca. A jeśli można połączyć je z oglądaniem panoramy miasta? Takie atrakcje czekają na mieszkańców tego typu apartamentów. Wykonując zdjęcia mieszkań przeznaczonych na sprzedaż często ważniejsze jest zaprezentowanie pomieszczeń oświetlonych przez słońce w środku dnia, kiedy światła jest najwięcej. Ale tym razem wiedziałem, że podczas zachodu może być “ciekawie” i nie myliłem się. Zachodzące słońce znakomicie oświetlało reprezentacyjne części mieszkania, tworząc przytulny, ciepły klimat.

Takie warunki są bardzo fotogeniczne i często “zdjęcia robią się same” czyli niezależnie od pomieszczenia czy kadru – zazwyczaj prezentują się świetnie. Ale trzeba pamiętać też o kilku utrudnieniach. Najbardziej spektakularne, ciepłe warunki zachodzą tuż przed zachodem słońca. Wtedy barwa światła jest bardzo ciepła, a słońce nie dominuje nad miejscami w cieniu. Trzeba jednak pamiętać, że czas na wykonanie takich zdjęć jest bardzo ograniczony a przy dużej ilości pomieszczeń może to stanowić wyzwanie. W tym konkretnym przypadku okazało się, że kiedy na poziomie dachu zachodziło słońce, na tarasie poniżej promienie słońca już nie docierały. Podczas planowania sesji zdjęciowej warto uwzględnić ruch zachodzącego słońca – może się okazać, że na jego drodze znajduje się wysoki budynek.

Luksusowe apartamenty

Często spotykamy się z określeniem “apartamenty”. Na podstawie prezentowanego lokalu pokusiłem się o określenie kilku czynników tworzących apartamenty, które mogą odróżniać je od bardziej standardowych mieszkań:

  • duża przestrzeń, niekoniecznie optymalnie podzielona (czyt nie maksymalizując liczby pokoi wg wzoru liczba pokoi = liczba okien mieszkania)
  • wysoka jakość materiałów wykończeniowych, niekoniecznie opłacalnych, lub uzasadnionych ekonomicznie.
  • posiadanie cech wyróżniających spośród mieszkań obok – np. znakomity widok czy taras na dachu.

Klucz do dobrych zdjęć wnętrz mieszkania?

Znakomita aranżacja pokoi. Oczywiście nie tylko ale popatrzcie na zdjęcia z pokoi. Proste, dobrze wykończone i urządzone, ciekawe. Mając doświadczenie z fotografowaniem wnętrz zamieszkanych (nawet dobrze posprzątanych) a przygotowanych do sesji zauważam różnice, zwłaszcza w pokojach dzieci. Przede wszystkim oszczędna ilość mebli i dekoracji. Dużo mniej niż zazwyczaj. Wymaga to dużej ilości pracy ale jak widać na efektach w postaci zdjęć – warto :)

 

Zdjęcia wnętrz i architektury

Jeśli szukasz fotografa, który w wyjątkowy sposób przedstawi Twoje mieszkanie / lokal / budynek / kompleks – zapraszam do współpracy!