Osiedle Mickiewicza

Przed Wami nowe zdjęcia osiedla mieszkalnego, które wykonałem dla dewelopera, firmy Skanska (Spółki mieszkaniowej).

Wykonując zdjęcia mieszkań / osiedli staram się wykonać je w różnych porach tak aby zapewnić dużą różnorodność. Podobnie było także i tym razem. W tym celu udałem się na teren osiedla m.in. o wschodzie słońca. Dzięki temu miałem okazję wykonać spektakularne kadry budynków z widocznym w tle nisko położonym słońcem. Dzięki temu powstały klimatyczne zdjęcia. Czasami wystarczy wykonać tego typu zdjęcia ale tym razem zachód słońca był z nieodpowiedniej strony i nie był widoczny na terenie obiektu. Wcześnie rano promienie słońca przebijały się między budynkami znajdując swoje miejsca w ciekawych kadrach w kilku różnych miejscach osiedla.

Zielone Osiedle

Dzięki zadbanej zieleni na terenie osiedla mogłem wykonać zdjęcia nie tylko samym budynkom ale także popracować nad ujęciami z zielenią w kadrze. Zadbane, ciekawe rośliny na pierwszym planie, dobra architektura i do tego słońce w kadrze to zdecydowanie składniki na udane zdjęcie reklamowe osiedla. Chociaż oczywiście zdjęcia wykonane w ciągu dnia czy nawet wieczorem także są bardzo spektakularne, poniżej kilka przykładów:

Dobra architektura mieszkaniowa

Kilka słów jeszcze o samych budynkach. Zostały zaprojektowane przez znaną pracownię HRA Architekci.  Nie odznaczają się spektakularną formą, ale też chyba nie oczekują tego klienci. Budynki są ładne, schludnie narysowane. Łączą dużą ilość bieli z ciemnymi oraz drewnianymi dodatkami. Na uwagę zasługują betonowe elementy dekoracyjne na terenie dziedzińca oraz rozlokowanie budynków, które ogranicza efekt zaglądania “sąsiadom” do okien. Nie bez znaczenia jest tu też atrakcyjna lokalizacja działki na której zlokalizowane jest osiedle – sporo mieszkań posiada okna z widokiem na zieleń.