Po raz kolejny miałem okazję fotografować nieruchomość prywatną przeznaczoną na sprzedaż (tu mieszkanie w Warszawie, uprzedzam – już dawno sprzedane). Ponieważ inwestor ma już za sobą doświadczenie w branży, mogłem liczyć na profesjonalne przygotowanie nieruchomości. Zarówno pod względem sprzedaży domu (remont, meble) jak i efektownych zdjęć (meble ogrodowe, stylowe dodatki, doskonale przygotowany trawnik).

T3S-RajskiejJabłoni-6143_1500px

Dobre przygotowanie domu / mieszkania (tzw. “home staging”) w połączeniu z dobrej jakości zdjęciami są dobrą inwestycją, która pomaga wyróżnić ofertę wśród innych, zainteresować większą grupę potencjalnych klientów, oraz – co za tym idzie – przyczynić się do sprzedaży oraz podnieść wartość nieruchomości.

Dodatkowe rady podczas przygotowania nieruchomości do zdjęć:

1. Warto zrobić to dobrze

Dobrze zdjęcia przyciągną klientów, ale żeby nieruchomość sprzedać, musi ona również robić wrażenie na żywo. Oczywiście warto zachować zdrowy rozsądek a ilość inwestycji dopasować do skali przygotowanej oferty.

 

2. Styl uniwersalny jest najbardziej bezpieczny

Jak widzicie na zdjęciu spora część elementów, w tym meble ogrodowe, pochodzą z Ikei. Produkty te nadają pewien uniwersalny styl, który podoba się wielu odbiorcom, zachowując dobry stosunek jakości do ceny. Na końcu liczy się opłacalność takiej inwestycji.

 

3. To co dobrze wygląda na żywo nie zawsze wygląda dobrze na zdjęciach

Na szczęście moja w tym głowa aby pewne cechy zauważyć, wyeksponować lub przygasić.

 

T3S-RajskiejJabłoni-9019_1500px

W tym konkretnym przypadku dosyć monotonną zabudowę jednorodzinną przełamuje efektowny ogród utrzymany zgodnie z zasadą im mniej tym więcej :]