Dobre zdjęcia biurowe

Wykonując zdjęcia w wielu biurach zauważyłem trend w ich projektowaniu, który polega na różnicowaniu powierzchni biurowej, dzieleniu na strefy które mocno różnią się od siebie wizualnie ale często pełnią te same funkcje. Ten zabieg ma sprawić, żeby pracownicy biura nie nudzili się i chętniej w takim miejscu pracowali. Jak dla mnie ma to taką zaletę, że biura stają się coraz ciekawsze i po prostu ładniejsze. Łatwiej fotografuje się takie wnętrza, jest więcej możliwości, interesujących kadrów. Ograniczeniem jest jedynie wielkość biura i czas wykonania sesji, bo często fotogenicznych smaczków jest bardzo dużo.

 

Dobrym przykładem takiego designu jest showroom firmy Techo, zajmującej się projektowaniem wnętrz biurowych oraz produkcją mebli. Nie jest to więc typowe biuro korporacyjne a raczej pokaz możliwości firmy. Mamy tu więc mocno zróżnicowane przestrzenie, które przypominają nowocześnie urządzone biuro. Poza otwartą przestrzenią zwiedzić można tu salkę konferencyjną, strefę bufetową oraz 4 stanowiskowe biuro.

Jak dobrze zareklamować przestrzeń biurową dobrymi zdjęciami?

Dużym ułatwieniem dla fotografa jest dobry projekt wnętrz. Dopasowanie interesujących faktur, żywych kolorów oraz atrakcyjnych mebli w wielkim stopniu ułatwia moją pracę. W wielu przypadkach wystarczy tylko dobrze ustawić kadr. Jedynym utrudnieniem pozostaje oświetlenie biur – mieszanie światła wpadającego przez okna ze światłem sztucznym, które zazwyczaj mają zupełnie inną temperaturę barwową. Te różnice są prawie nie widoczne gołym okiem ale cyfrowe aparaty doskonale ją wychwytują. Często trzeba trochę pomóc z oświetleniem lub poczekać na odpowiednią porę dnia ale zdecydowanie warto, żeby podkreślić zalety fotografowanej przestrzeni i zachęcić przyszłych klientów.

Biura to nie tylko wnętrza

Siedziba showroomu została zlokalizowana w kompleksie Karolkowa Business Park, powstałym na terenie dawnej fabryki lamp. Część starych zabudowań została zrewitalizowana – m.in. ceglana elewacja parterowej części budynku. Zapewne jest to niewielki fragment starej zabudowy, ale trzeba przyznać, że osiągnięto tam świetny efekt połączenia nowoczesnego biurowca z klasycznym parterem. Razem z podświetleniem cegieł dającym ciepłą barwę oraz zimną barwą świateł wyższej elewacji biurowca , daje to spektakularny efekt – zobaczcie na zdjęciach ten efekt: