Zdjęcia wnętrz apartamentów Tatry Apart

przed Wami zdjęcia apartamentów znajdujących się w Zakopanem, zrealizowane dla Cerradu – firmy produkującej płytki dekoracyjne użyte do wykończenia obiektu. Apartamenty zlokalizowane są po stronie północnej Zakopanego, dlatego wydają się być dobrą propozycją zwłaszcza w sezonie zimowym – od tej strony zbocza wzniesień są łagodniejsze (np. Gubałówka) niż od południa (Tatrzański Park Narodowy) ale infrastruktura do sportów zimowych zdecydowanie bogatsza. I właśnie w zimie byłem w tej okolicy. Chyba po raz drugi lub trzeci byłem zimą w Zakopanem. To ciekawe doświadczenie, chociaż w tego typu apartamentach nie czuje się tego tak jak w drewnianej chacie.

Architektura Podhalańska

Co prawda moja misja w tym wypadku polegała na fotografii wnętrz, dla formalności oraz odniesienia zrobiłem też kilka zdjęć budynków. Prezentują się one pewnie jeszcze lepiej latem, lub jesienią, ale jak dla mnie śnieżna sceneria też ma swój urok (Szkoda, że akurat wtedy nie było słońca, prognozy czasem się mylą).

Warto podkreślić, że większość nowych budynków w Zakopanem nawiązuje do stylu podhalańskiego. Mamy tu więc spadziste dachy, tworzące trójkątne zadaszenia okien z wkomponowanymi motywami podhalańskimi. motywy takie zostały użyte również do dekoracji balustrad balkonów. Miłym akcentem jest też zastosowanie tynku strukturalnego przypominającego drewno w niektórych elementach elewacji. Nie przekombinowane, dobrze pasujące do zastanej rzeczywistości. Podoba się.

 

Wnętrza Tatry Apart

We wnętrzach klasycznie ale z wieloma elementami drewna – m.in ściany z paneli w pokojach lub z płytek Cerradu na podłogach oraz w łazience. Dzięki dobrej jakości tych materiałów stworzono przytulną atmosferę bez przesadzenia z formą. Nie bez znaczenia są także dodatki – czerwona narzuta czy stylowe lampy nad stołem jadalni, połączone designerskim przewodem. Warto wspomnieć o drewnianym wykończeniu belki sufitowej – oddzielającej strefy apartamentu. Ok, dawniej takie elementy byłyby bardziej zdobione, ale dzięki umiarkowaniu w dekorze panuje tu dosyć uniwersalny styl, który szybko się nie zestarzeje. Można poczuć się jak w domu. I to bardzo przytulnym – dzięki kominkom.

Zdjęci apartamentów w górach

wykonując zdjęcia głównie w rejonie Warszawy, było to dla mnie dosyć egzotyczne doświadczenie. Pomimo, że często wykonuję zdjęcia mieszkań pokazowych dla deweloperów, tym razem dzięki pogodzie oraz wspomnianym detalom było jednak trochę inaczej. Trzeba przyznać, że projekty wnętrz są coraz lepsze i coraz bardziej fotogeniczne, m.in. dzięki użytym materiałom. I to wszystko w Zakopanem – nic tylko rezerwować miejsca na sylwester w przyszłym roku :)