Business Garden w Warszawie

Business Garden to projekt kilku inwestycji biurowych (w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu) wybudowanych przez firmę Vastint. Przy czym projekt wybudowany w Warszawie jest zdecydowanie najbardziej efektowny. Budynki kompleksu są zróżnicowane pod względem formy. Najbardziej charakterystycznym budynkiem jest eliptyczny „Star Trek” będący jedną z 3 części pierwszego z budynków wybudowanych w pierwszym etapie. Spora w tym zasługa biura projektowego JSK Architekci oraz odwagi inwestora – Vastint Polska. Jak dobrze, że mam przy sobie zdjęcia, bo to co się tam dzieje wizualnie jest nie do opisania…

Drugim budynkiem posiadający nietypowy kształt jest owalny bliźniak (dwa owalne budynki połączone szklanym łącznikiem pod którym znalazło się lobby budynków) usytuowany w środkowej części 2 etapu inwestycji. Poza tym wszystkie budynki są białe, różnią się jednak elewacjami, więc każdy z budynków ma swój charakter, chociaż budynki skrajne są zdecydowanie bardziej stonowane w architekturze.

Architektura Business Garden Warszawa

W tej inwestycji biurowej ciekawych jest wiele aspektów, ale to co zwraca uwagę to forma. Jak na budynek komercyjny, biurowy, jest to absolutnie mistrzowski poziom. Do tej pory sądziłem, że tego typu projekty możliwe są tylko w architekturze publicznej: galeriach sztuki, muzeach, ewentualnie w nowoczesnym teatrze czy filharmonii. A tu nagle kompleks biurowy prosto z „kosmosu”. Oczywiście nie wszystkie budynki wyglądają jak dekoracja do filmu sci-fi, ale trzeba przyznać, że całość i tak jest bardziej odważna od znakomitej większości budynków biurowych. Co ciekawe te najciekawsze fragmenty są widoczne głównie od środka kompleksu. Zazwyczaj to co najciekawsze w architekturze jest umieszczone od frontu, tak żeby każdy mógł je podziwiać. Tu jest odwrotnie, tak jakby ta fantazja była „zarezerwowana” dla użytkowników – pracowników biur, którzy zapewne czują się lepiej pracując w ciekawym otoczeniu.

Ogród = Garden. Business Garden

Kolejną sprawą jest ogród i przestrzeń pomiędzy budynkami. Po pierwsze jest zadbana i ciekawie zaprojektowana więc jest to ciekawe miejsce do odpoczynku, spaceru jak i zwykłego przemieszczania się pomiędzy budynkami. Po drugie ogród jest ogólnodostępny co czyni go świetną lokalizacją do odpoczynku, spotkania czy zrobienia zdjęć w ciekawym miejscu. Poza zieloną trawą jest tam kilka sztucznych zbiorników wodnych z pomostami, wiele ławek a w lecie leżaków itp.

Wnętrza biurowe

Wnętrza biur w kompleksie są już nieco bardziej klasyczne niż aparycja zewnętrzna, chociaż oczywiście bardzo nowoczesne i dopasowane do potrzeb i gustów najemców. Poza wieloma zdjęciami architektury kompleksu miałem okazję fotografować wnętrza biurowe niektórych firm mających nową siedzibę w kompleksie Business Garden oraz wnętrza typu showroom (pokazowe). Wszystkie wyglądały bardzo dobrze, chociaż na pewno zapamiętam biura firmy B7 znajdujące się w owalnym elemencie (Star Trek) budynku pierwszego.

Poza tym bardzo spodobało mi się nowe biuro DB Schenker, w którym fronty szaf zostały zaprojektowane tak, aby przypominać czerwone metalowe kontenery – nawiązanie do działalności spedycyjnej firmy. A tu zdjęcia z pierwszego biura w 1 etapie BG.

Poniżej zdjęcie z showroomu Business Garden, czyli przestrzeni prezentującej przyszłym najemcom jak mogą wyglądać ich biura.

Zobacz inne zdjęcia z Business Garden

Jeśli zaciekawił Cię kompleks Business Garden Warszawa, być może będziesz chciał zobaczyć inne zdjęcia które wykonywałem na terenie tej inwestycji (linki do zdjęć z mojej strony komercyjnej):

Pierwszy etap Business Garden

Biura firmy Ricoh

Sesja wizerunkowa Business Garden Hospitality

Business Garden z powietrza – zdjęcia z lotu ptaka

Showroom Business Garden w II etapie inwestycji

 

Zdjęcia drugiego etapu inwestycji biurowej Business Garden Warszawa:

II etap Business Garden Warszawa

ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa

projekt: JSK Architekci

inwestor: Vastint Polska

budowa: 2015 – 2017