Hotel pod Różą w Krakowie

Poniższe zdjęcia to efekt kolejnej współpracy z siecią hoteli Likus. Poprzednio miałem okazję wykonać zdjęcia w warszawskim hotelu Warszawa. Hotel pod Różą być może nie jest tak znanym obiektem jednak historia budynku w którym się znajduje jest jeszcze dłuższa i pewnie równie ciekawa – sięga bowiem XIV wieku! Hotel zlokalizowany jest w centrum Krakowa, w pobliżu Rynku Starego Miasta, przy ul. Floriańskiej. Swietnie wpisuję się a architekturę tej części miasta. O przeznaczeniu kamienicy informują tylko subtelne opisy. Na parterze obok wejścia zlokalizowane są luksusowe sklepy, co jeszcze bardziej ukrywa wnętrza. Budynek z zewnątrz wtapia się w otoczenie. Po wejściu główną bramą goście przechodzą przez hall wejściowy z klatką schodową, dopiero w następnym pomieszczeniu wita elegancka recepcja. Następnym pomieszczeniem jest spora restauracja zlokalizowana w zadaszonym dziedzińcu. Wystrój lokalu jest udanym połączeniem nowoczesności oraz klasyki i jest ponadczasowy – poza materiałami wykończeniowymi i wyposażeniem kuchni ciężko jest ocenić kiedy było odnawiane / projektowane.

Wystrój wnętrz

Tak jak w przypadku recepcji oraz restauracji wystrój wnętrz pokoi można określić jako klasyczne i ponadczasowe. Gdyby nie urządzenia elektroniczne jak telewizory czy telefon, trudno byłoby określi w jakiej dekadzie urządzane były wnętrza. Na pewno nie podąża za modą, która czasem się zmienia i trzeba powiedzieć że to podejście jest ciekawe i z pewnością wyróżnia wnętrza na tle innych, podobnych do siebie współczesnych wnętrz.

Fotografowanie hotelu

Miałem to szczęście do momentu wykonania zdjęć bo akurat przewijała się po Polsce kolejna fala pozytywnych wyników Covid-19. Dzięki temu mogłem natrafić na pory, w których restauracja była pusta, chociaż zazwyczaj jest o wiele większy ruch. Trzeba powiedzieć, że restauracja jest bardzo fotogeniczna a przeszklona kuchnia robi szczególne wrażenie. Pokoje są także efektowne, co ciekawe ilość rodzajów jest dosyć spora i po odwiedzeniu kilku miałem wrażenie że każdy został wykończony indywidualnie. Na szczególne uznanie zasługują łazienki, które wykończone są w bardzo efektowne ścianę z kamienia ozdobnego. Sypialnie również robią wrażenie, mimo spokojnej kolorystyki zadziwiają sporą przestrzenią. Jak zawsze w przypadku sesji zdjęciowej w spektakularnym hotelu o wyjątkowej architekturze wnętrz – zachęcam do odwiedzenia i zobaczenia na własne oczy. Na zdjęciach możecie zobaczyć gdzie zlokalizowany jest obiekt, na żywo można go łatwo przeoczyć.

Hotel pod Różą

ul. Floriańska 14
31-021 Kraków