Wnętrza biurowe w Krakowie

Przed Wami zdjęcia, które wykonałem ostatnio na terenie Centrum Wsparcia Dydaktyki w Krakowie. Jest to obiekt pełniący wiele funkcji związanych z obsługą studentów. Znajdują się tu zróżnicowane pomieszczenia – biura, sale dydaktyczne, wykładowe, konferencyjne, pomieszczenie obsługi interesantów, poczekalnie, korytarze, łazienki, a nawet mała sala kinowa. Miałem okazję sfotografować większość z nich. Za projekt wnętrz oraz identyfikacji wizualnej oznaczeń odpowiada pracownia Koliber Studio. Meble oraz wyposażenie wnętrz Furniko.  Oświetlenie przygotowała firma AP2i.

Kompleksowa sesja zdjęciowa wnętrz

Tego typu obiekt to dobry przykład jak zróżnicowane mogą być warunki podczas sesji zdjęciowej wnętrz. Z jednej strony duża liczba pomieszczeń o różnym przeznaczeniu i oświetleniu a z drugiej urozmaicenie projektu wnętrz powodują, że ciekawych kadrów mógłbym wyszukiwać w takim miejscu bardzo długo. Tym czasem czas na optymalne warunki do wykonania zdjęć bywa ograniczony – często zależy to od nasłonecznienia i należy o tym pamiętać.

Trzeba też zaznaczyć, że obecnie projektowane wnętrza biurowe odznaczają się coraz większą różnorodnością. Nawet w pomieszczeniach o tej samej funkcji stosuje się zabiegi, chociażby po to żeby się nie pomyliły. Dobrym przykładem są korporacyjne sale konferencyjne, które praktycznie zawsze się czymś odznaczają – kolorem, wzorem na ścianie czy np rodzajem superbohatera patronującego danej sali ;) W przypadku Centrum Wsparcia Dydaktyki były tylko dwie sale konferencyjne, za to różnorodność innych pomieszczeń zapewniła ciekawą pracę podczas wykonania zdjęć oraz równie różnorodne rezultaty.

Centrum Wsparcia Dydaktyki

Projekt wnętrz: Koliber Studio

Meble: www.furniko.pl;

Oświetlenie: www.ap2i.pl;

Zdjęcia: Radek Gałczyński