Fotografia wnętrz

przed Wami efekty sesji zdjęciowej dwóch mieszkań przeznaczonych na sprzedaż, które wykonałem dla mojego kolegi, Pawła. To już kolejna nasza współpraca przy dokumentowaniu wnętrz na sprzedaż. Zawsze dobrze się układa, bo mieszkania te były jak zwykle świetnie wykończone oraz przygotowane do zdjęć (tzw „home staging”) poprzez dobór mebli, dodatków i dekoracji.

Dobór dodatków do sesji zdjęciowej mieszkań

Na zdjęciach nowoczesnych wnętrz mieszkalnych świetnie sprawdzają się eleganckie meble dekoracyjne, które dobrze wyglądają ale kosztem pewnej praktyczności (to samo dotyczy sesji modowych…). Mamy tu więc wygodne krzesła do jadalni, dizajnerski bio-kominek oraz sofę z poduszkami. Masywne zasłony, doskonale dopełniają okna zasłaniając powierzchnie białych ścian. Ich faktura sprawdza się jako tło na zdjęciach a dodatkowo można zasłonić nimi światło dzienne tworząc klimat do zdjęć wieczornych. Ciekawe żyrandole i lampy działają na podobnej zasadzie – wypełniają ciekawie przestrzeń.

Zdjęcia wnętrz – sypialnie

Jak widzicie na zdjęciach, sypialnie są bardzo ważnym elementem domu i warto poświęcić więcej czasu aby zaprezentować potencjalnym mieszkańcom w jakich warunkach mogą liczyć na dobry sen. Połączenie wygodnego materaca, stylowego zagłówka i eleganckiej pościeli kreuje ten obraz bardzo dobrze. Warto też pamiętać o detalach – w tym przypadku na zdjęciu bukiet kwiatowy w okrągłym pudełku jest nieoczywistym ale pasującym elementem wystroju.

Łazienki

Zdjęcia łazienek są zazwyczaj w miarę łatwe do oświetlenia bo nie ma w nich okien i światło sztuczne łatwiej opanować, ale też najczęściej są bardzo ciasne i trudno ustawić swobodnie aparat. Tym razem było inaczej bo łazienka w tym mieszkaniu była całkiem duża a przez mleczną szybę w oknie wpadało dużo naturalnego światła. Jasna łazienka i dużo światła to dobre połączenie.