Dopiero niedawno dowiedziałem się o tej inwestycji a trafiłem tam w sumie przez przypadek będąc w we Wrocławiu przejazdem. Wcześniej widziałem go tylko na zdjęciach w internecie, ale na żywo budynek wygląda o wiele lepiej i robi wrażenie dobrą architekturą (za projekt budynku odpowiada Maćków Pracownia Projektowa). W budynku mieści się hotel, centrum konferencyjne, wnętrza biurowe oraz lokale gastronomiczne na parterze.

T3S-Wrocław-Silver Tower Center-0584-1500px

Budynek odznacza się bardzo od reszty okolicznej zabudowy, która jest zbudowana w różnych stylach – zwłaszcza pobliski dworzec kolejowy połowy XIX w.. Jest to na pewno dobra wizytówka Wrocławia, na przykład dla podróżnych wychodzących z dworca.

T3S-Wrocław-Silver Tower Center-0588-1500px

Niestety nie miałem zbyt dużo czasu żeby wykonać gruntowaną „sesję” budynku Silver Tower, ale nawet kilkanaście minut z aparatem i przejście dookoła zaowocowało ciekawymi kadrami nowoczesnej elewacji biurowca. Jestem pewien, że budynek prezentuje się jeszcze lepiej wieczorem przy dobrych warunkach pogodowych. Być może będę miał okazję to sprawdzić przy innej okazji.

T3S-Wrocław-Silver Tower Center-0599-1500px

 

Silver Tower Center, plac Konstytucji 3 Maja 3, Wrocław.

Zdjęcia wnętrz na stronie Silver Tower – beta.silvertowercenter.pl/biurowiec/galeria/

Projekt: Maćków Pracownia Projektowa

Zdjęcia Radek Gałczyński / www.galczynski.com