Inwestycja Poziomkowa 6

to już drugi projekt architekta Pawła Lisa, który miałem okazję fotografować (pierwszy to Dom Zet). Tym razem jest to budynek / willa składająca się z 4 mieszkań o 3 kondygnacjach oraz parkingu podziemnego. Można powiedzieć że to podwójny “bliźniak” (czyli lokale to “czworaczki”). Mieszkania posiadają na parterze salon z otwartą kuchnią oraz łazienką. Kolejne piętra mieszczą po dwa lub nawet trzy pokoje. Najbardziej okazałe są pomieszczenia na parterze – niektóre z mieszkań poza ogromnymi przeszkleniami salonu posiadają jeszcze równie wysokie okna z boku. Nie miałem okazji wykonywać zdjęć w wykończonych wnętrzach ale już stan surowy wydawał się dosyć przytulny i dosyć praktyczny jak na nowoczesny design bryły budynku.

Sesja zdjęciowa budynku wielorodzinnego

Wykonując zdjęcia dla deweloperów najczęściej wykonuję zdjęcia na dużo większych osiedlach, składających się z wielu budynków. Ta inwestycja jest bardziej kameralna, ale rozwiązania techniczne (np winda czy parking podziemny) i skala odbiegają od typowych domów jednorodzinnych. Dzięki temu mogłem skupić się na wykonaniu zdjęć w jednym miejscu, dosyć łatwo było przewidzieć o jakiej porze i z której strony warto wykonać zdjęcia. Nieco trudniejsze było wydobycie “smaczków” architektonicznych, które wymagały odpowiedniego ustawienia poziomu aparatu względem elementów konstrukcyjnych. Moim przesłaniem w tego typu sesjach jest przekazanie ciekawego klimatu fotografowanych obiektów. W tym celu przybyłem na teren inwestycji o świcie, który o tej porze roku jest bardzo, bardzo wcześnie. Wykonałem też zdjęcia w czasie i po zachodzie słońca. W przypadku tych ostatnich zastosowałem także dodatkowe oświetlenie żeby wyeksponować budynek z wizualizacją wieczornego oświetlenia wnętrza. Zadbany trawnik niewątpliwie pomaga w tego typu ujęciach.

Dobra architektura w Warszawie

Jak już wcześniej kilka razy wspominałem – cieszę się, że w Polsce docenia się dobrą architekturę. Powstaje coraz więcej ciekawych budynków – nie tylko o charakterze komercyjnym czy dużych osiedl ale także małych kameralnych budynków czy domów. Pracować w takim otoczeniu to dla mnie przyjemność.

 

POZIOMKOWA 6 / www.poziomkowa6.pl
Lokalizacja: Warszawa, ul. Poziomkowa
Budowa: 2019/2020
Inwestor: MARS Investment / www.marsinvestments.pl
Projekt: arch. Paweł Lis / www.pawellis.pl
Materiał elewacji: Wienerberger