Klasyczna panorama Warszawy

Most Siekierkowski to znane miejsce, z którego widać ciekawą panoramę Warszawy, szczególnie wśród fotografów krajobrazowych, Jest to miejsce dosyć oddalone od centrum, więc panorama miasta jest bardzo szeroka (a budynki stosunkowo małe). Zawsze kiedy tamtędy przejeżdżałem myślałem o tym, żeby w końcu zrobić tam zdjęcia. W zeszłym roku, wracając z jednego ze zleceń w okolicy Sulejówka, w końcu mi się udało trafić na odpowiednia porę i miałem trochę czasu, żeby się tam zatrzymać. Co samo w sobie nie jest takie proste bo w okolicy mostu nie ma zbyt wielu parkingów. Najlepiej tam przyjechać na rowerze.

Most Siekierkowski z lotu ptaka

Dzięki temu, że miałem ze sobą drona, mogłem wykonać zdjęcia nie tylko panoramy Warszawy ale także mostu znajdującego się na pierwszym planie. Co prawda obejmując w kadrze cały most, Warszawa wydaje się dosyć odległa, a centrum nieduże, to jednak warto taką perspektywę zobaczyć. Poza tym nie miałem za dużo czasu żeby przejść na sam most ze statywem. Trzeba przyznać, że technologia pomaga w uzyskiwaniu ciekawych i różnorodnych zdjęć, o których kiedyś można było tylko pomarzyć. Co nie zmienia faktu, że kiedyś będę musiał jeszcze raz odwiedzić to miejsce, tym razem ze statywem i teleobiektywem, tak żeby utrwalić centrum Warszawy. Już niedługo panorama miasta zostanie wzbogacona o nowe wieżowce (m.in. najwyższy Varso) – myślę, że będzie to dobra okazja.

Najlepsza pora na zdjęcia krajobrazu miejskiego

Na miejscu byłem co prawda tuż przed zachodem słońca, ale pech chciał, że nie był to taki “czysty” zachód, podczas którego słońce jest doskonale widoczne i staje się coraz bardziej czerwone. Tym razem było inaczej – samą końcówkę drogi za horyzont zostało lekko osłonięte przez mgły / chmury. Ale już kilka minut później, kiedy zaczęły być włączane światła miejskie, nagle warunki poprawiły się, i tak oto powstały prezentowane zdjęcia.