Osiedle Miasto Moje

Przed Wami kilka zdjęć z sesji osiedla Miasto Moje, wykonanej dla dewelopera – Ronson Dewelopment. Osiedle zlokalizowane jest w pobliżu ulicy Marywilskiej w Warszawie, z dala od centrum miasta, dzięki czemu w pobliżu znajdują się jeszcze nie zabudowane pola ale są też inne osiedla, przystanki autobusowe i kolejowy. Niedaleko znajduje się duże centrum handlowe Marywilska 44. W kierunku północnym można dojechać do zalesionych terenów, które świetnie prezentują się z powietrza.

Architektura osiedla

Budynki mieszkalne nie są zazwyczaj spektakularną architekturą i są do siebie często podobne ale trzeba przyznać, że użyte materiały oraz kolory osiedla Miasto Moje sprawiają, że są ciekawe i przytulne. Na pewno fotogeniczne. Docenić należy też ułożenie budynków względem siebie – są bowiem poukładane w nieoczywisty sposób, a to przełamuje monotonię urbanistyczną, ułatwia nawigację na osiedlu oraz (przynajmniej częściowo) oddala widok z okien na takie same okna sąsiadów – a to docenią Ci, którzy mieszkali na gęsto budowanych osiedlach segmentowych.  Pomiędzy budynkami zaprojektowano główną aleję z atrakcjami dla mieszkańców – siłownię, place zabaw, ławki, drzewa.

Zdjęcia architektury mieszkalnej

Jak zawsze w przypadku osiedli tego dewelopera, wykonanie zdjęć jest przyjemnym zadaniem bo budynki są fotogeniczne, elewacje ciekawie wykończone a otoczenie zadbane. Staram się dobierać porę wykonania zdjęć tak, żeby wyglądało jak najlepiej i to też ułatwia zadanie. Czasami należy wyretuszować zdjęcia – np. ze śladów budowy kolejnych etapów, ale te są tymczasowe i po pewnym czasie panorama osiedla wygląda naturalnie bez dodatkowych zabiegów.