Budynek biurowy Pixel

to pierwszy z budynków planowanych w parku biurowym mającym się składać z 5 podobnych obiektów. Drugi budynek jest już w budowie (na moich zdjęciach nie jest widoczny). Pixel jest dosyć znany w środowisku „architektoniczno-biurowym” ze względu na ciekawy, nowoczesny projekt stworzony przez pracownię JEMS Architekci. Dosyć znanym był też fakt, że swoją siedzibę obrała tu Grupa Allegro. Trafiona jest też nazwa budynku, kojarząca się z parkiem technologicznym, technologią co pasuje do nowoczesnych firm. Nazewnictwo kompleksów czy budynków biurowych bywa kłopotliwe, ale pomińmy ten temat…

Dla formalności dodam, że budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych (3 podziemne) a powierzchnia całkowita wynosi ok 33 tys m².

Architektura budynku Pixel

Budynek posiada dosyć klasyczną (ale i tak bardzo nowoczesną), przeszkloną fasadę od ulicy Grunwaldzkiej, ale to co najciekawsze widoczne jest od drugiej strony, z której budynek zdaje się być złożony z wielu klocków nałożonych na siebie. Powstałe wgłębienia tworzą loggie, których ściany wyłożone są drewnem a przy barierkach posadzona została prosta ale efektowna roślinność.

Okolica i ogólne wrażenie

Budynek Pixel jest bardzo zgrabny i fotogeniczny, Ma dobrze dobrane proporcje. Zwłaszcza od strony „tarasów” wygląda na stosunkowo niewielki, wręcz kameralny. Zdecydowanie jest ładniejszy na żywo niż na zdjęciach które widziałem do tej pory (być może dlatego, że najwyraźniej były to zdjęcia wykonane zimą). Kiedy byłem w okolicy czynne było zlokalizowane obok boisko, które zostało oddzielone niestety tymczasowym płotem, ale stanowiło świetne dopełnienie tego ekologicznego budynku. Niestety nie miałem okazji fotografować wnętrz, być może uda się przy innej okazji.

Budynek biurowy Pixel 

ul. Grunwaldzka 182, Poznań

Inwestor: Garvest Real Estate

Projekt: JEMS Architekci

Budowa: 2012