Nabrzeże w Szczecinie

Realizując jedno z zeszłorocznych wyjazdowych zleceń, miałem okazję zwiedzić kawałek Szczecina. Tak się jakoś złożyło, że było to w okolicach „Dni Morza” – brzegi Odry były połączone kilkoma dodatkowymi przeprawami, zwiedzanie nabrzeży było więc ułatwione, a dodatkowo nocleg wypadł tuż obok więc w sumie nie było sensu zapędzać się głębiej i szukać innych atrakcji może poza jedną –  do której wrócę w kolejnym wpisie.

Niestety większość dużych jednostek pływających zdążyła opuścić teren, który przygotowywał się do Festiwalu Sztucznych Ogni. Pozostało tylko kilka statków ogólno-gastronomicznego przeznaczenia oraz jachty i motorówki w Marinie…

 

North East Marina

to obiekt oddany do użytku w 2015 roku. Posiada kilkadziesiąt miejsc na jachty i ciekawą architekturę co oczywiście zwróciło moją uwagę najbardziej (mam na myśli głównie architekturę ;). Obiekt jest w większej części ogólnodostępny, jedna ze stron z pawilonem położona jest na wyspie, do której prowadzi deptak ze zwodzonym mostem, deptak służy też jako droga dojazdowa do wyspy, na których położone są ogródki działkowe. Wracając jednak do architektury… poza efektowną kładką / mostem zabudowaną drewnem, nowocześnie zaprojektowany został także pawilon portu jachtowego. Elementy drewniane elewacji, nawiązujące do kładek Mariny, uzupełnione zostały dużymi przeszkleniami. Obok pawilonu umieszczone zostały lampy o efektownym, wygiętym kształcie przypominającym wbity w ziemię bumerang.

 

Byłby to zapewne ciekawy obiekt do wykonania pełnej sesji (w tym ciekawych zdjęć wieczornych) jednak z braku czasu zrobiłem tylko kilka ujęć podczas spaceru. W Szczecinie było jeszcze kilka innych miejsc do obejrzenia :)