Zdjęcia wnętrz Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Rok temu miałem przyjemność wykonania wyjątkowych zdjęć dla Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Sesja obejmowała wykonanie wnętrz Pałacu jak i rozległych terenów ogrodów. Na tle wielu wykonanych zleceń komercyjnych, takie zadanie jest bardzo nietypowe i ciekawe. Dodatkowo, sposób wykonania zdjęć wnętrz muzealnych różni się od zdjęć w innych wnętrzach – należy zwrócić uwagę na ochronę eksponatów i wnętrz – zarówno mechanicznie jak i pod względem użytego oświetlenia. Na szczęście istnieją różne techniki doświetlania i można było użyć w tym celu lamp ledowych, a dzięki możliwości ustawiania temperatury barwowej udało się ustawić je tak aby nie odróżniało się od oświetlenia zastanego. Pozostało odpowiednie ukrycie światła wpadającego zza okien oraz wykonanie zdjęć z odpowiednio długą ekspozycją. Była to wspaniała okazja aby zrobić zdjęcia tych wyjątkowych wnętrz nie tylko swobodnie, bez udziału zwiedzających, ale także bez barierek czy innych zbędnych dekoracji.

Zdjęcia Ogrodów Pałacowych

Wykonanie zdjęć ogrodów Pałacu było równie ciekawym zadaniem. Zwiedzałem je już kilkakrotnie więc znałem temat ale tym razem należało zrobić zdjęcia komercyjne. Zdjęcia miały prezentować ogród w jesiennej scenerii co było dodatkowym atutem. Miałem możliwość wykonać zdjęcia o dowolnej porze, przed otwarciem i ruchem zwiedzających. Czas po wschodzie słońca to idealna pora na takie zdjęcia bo można natrafić na unoszące się mgły. Widać je świetnie na ujęciach z powietrza. Podziwianie takiej scenerii o wschodzie słońca to prawdziwa przyjemność i ciekawa przygoda.

Sesja zdjęciowa muzeum

Zdjęcia wykonane na zlecenie Muzeum Pałacu w Wilanowie były dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Również ze względu na proces oraz techniczne aspekty wykonywania zdjęć w placówce tego typu. Mimo, że komercyjna fotografia architektury to moja specjalność to zadanie było trochę inne i mogłem poszerzyć swoje doświadczenia oraz zaopatrzyć portfolio w wyjątkowe „eksponaty”. Zapraszam do obejrzenia efektów sesji w Pałacu Króla Jana III.