Sesja zdjęciowa samochodów ciężarowych

Tak się jakoś do tej pory składało, że w moim portfolio oraz wpisach na blogu większość wpisów dotyczyła zdjęć architektury lub ewentualnie krajobrazu. Tym czasem wykonuję też inne zdjęcia, ale żeby zbyt mocno nie zbaczać z tematu – na tych ujęciach są też dosyć ładne krajobrazy okolic Mińska Mazowieckiego.

Zdjęcia powstały na zlecenie firmy transportowej Ruta Transport – specjalizującej się w transporcie materiałów sypkich (np cement). Od czasu kiedy zaczęliśmy korespondencję już kilkakrotnie widziałem ich pojazdy na Polskich drogach. Nic dziwnego – flota obejmuje około 150 pojazdów. Dzięki tej współpracy miałem okazję poznać też kilka szczegółów technicznych tego rodzaju transportu.

 

Operacja – Sesja pojazdów na drogach

Mimo, że uczestniczyłem w wielu sesjach, w tym motoryzacyjnych, niektóre problemy trzeba było rozpracować. Typowym problemem w tego typu sytuacji jest zapanowaniem nad ruchem pojazdów na drogach publicznych. Dzięki współpracy z doświadczonymi kierowcami oraz komunikacji radiowej okazało się to łatwiejsze niż sądziłem. Dzięki pomocy całej ekipy udało się wykonać zdjęcia na drogach publicznych w ruchu, udało się też zaplanować i zabezpieczyć ruch na drogach w trakcie kilku zdjęć statycznych.

Problemem którego nie udało się przewidzieć, a na który natrafiliśmy na drogach okolicznych miasteczek okazał się natomiast korek powstały przy okazji koncertu gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – „Sławomira”.

Obróbka zdjęć motoryzacyjnych

Warto dodać jeszcze jedną uwagę do zdjęć aut (w tym przypadku ciężarowych) – bardzo ważnym elementem jest ich odpowiednia rejestracja (ujęcia w ruchu, oświetlenie ujęć statycznych) ale także późniejsza obróbka, tak nie tylko samochody ale także drogi wyglądały na równie dobrze posprzątane :)